Час роботи: пн - сб с 9:00-21:00, нд - за попереднім записом

Герметизація фісур у дітей

Запис до лікаря
Wait, please...
 1. Герметизація фісур у дітей
 2. Способи проведення процедури
 3. Техніка проведення герметизації зубів
 4. Ціни на герметизацію фісур молочних зубів в Києві
 5. Показання і протипоказання до процедури

Герметизація фісур у дітей

Фіссури є закладені природою борозни на жувальній поверхні молочних або постійних зубів. Туди нерідко потрапляють частинки їжі, що здатне стати причиною виникнення карієсу у дітей і дорослих.

Існують деякі відмінності між фісурами тільки з’явилися як молочних зубів, так і постійних. Перші мають більшу звивистістю і глибиною. З цього випливає, що їх складніше очистити стандартної щіткою. Крім цього, емаль молочних зубів менш міцна. Виходячи з цього, вони найбільше схильні до каріозної поразки. Герметизація фісур зубів у маленьких дітей націлена на те, щоб запобігти розвитку карієсу, а не «законсервувати» його. Але, незважаючи на абсолютну відсутність хворобливих відчуттів і дієвість даного методу, герметизація зубів поки не знайшла широкого застосування в нашій країні.

Найчастіше для герметизації фісур фахівці використовують рідкотекучі речовини. Вони відмінно заповнюють собою навіть найглибші борозни завдяки своїм особливим характеристикам. Велика частина таких матеріалів на сьогоднішній день містить в своєму складі іони фтору, що забезпечують емалі відмінний зміцнюючий ефект. Ці іони виходять з герметиків досить-таки тривалий час, іноді більше двох років, надійно оберігаючи зуби від каріозного ураження.

Способи проведення процедури

Виділяють три основних способи проведення герметизації в стоматології, серед яких:

 1. Неинвазивная техніка. Неінвазивний метод використовується в тому випадку, якщо фісури цілком видніються — це є гарантією відсутності карієсу на стінках або на дні поглиблення зуба.
 2. Інвазивна техніка. До неї вдаються в тому випадку, коли зубні борозни глибокі і завужені, і їх стінки і дно не можна добре розглянути. Зважаючи на це, фахівець не зможе поручитися, що фісури не мають карієсу, а обробляти Силантьєв каріозне поглиблення неприпустимо, оскільки карієс стане потроху руйнувати зуб всередині. Крім цього, надто глибокі фісури можуть бути недостатньо запечатані матеріалом і ймовірно, що в них збережуться порожнечі, де в подальшому зможе розвиватися карієс.
 3. Розширена техніка. Якщо після того, як фахівець сошлифовать фісури, діагностований карієс, то виходом з положення стане ця техніка. При чому обов’язковою є екскавація карієсу без великого препарування порожнини в емалі.

Техніка проведення герметизації зубів

Загальна методика проведення герметизації зубів зводиться до наступних етапів:

 1. Спочатку відбувається підготовка. Для цього поглиблення вичищають особливої щіточкою, після чого вони обробляються антисептичним засобом і висушуються за допомогою теплого повітряного потоку. Далі фісури ізолюються від проникнення в них слини.
 2. Наступна стадія полягає в обробці емалі кислотним розчином, покликаним поліпшити адгезію матеріалу з зубом. Після нанесення розчин змивається, і зуб заново висушується.
 3. Далі виконується техніка накладення герметизирующего речовини, твердне під світловий лампою.
 4. І на завершення зуб добре полірується, в результаті чого видаляються надлишки Силантьєв, а поверхня зуба обробляється містить фтор лаком.

Якщо ж певні зуби вже уражені невеликим карієсом, ці зони шліфують і заповнюють спеціальним розчином ще перед початком проведення герметизації.

Ціни на герметизацію фісур молочних зубів в Києві

Вартість проведення герметизації поглиблень молочних зубів порівняно невисока. У Києві вона коливається в межах кількох сотень гривень. Розкид ціни обумовлений, перш за все, ціновою політикою столичних стоматологічних клінік, а також застосовуваними в процесі герметизації матеріалами.

Батьки можуть привести своє улюблене чадо на герметизацію фісур в стоматологічну клініку MyDent . Тут працюють висококласні фахівці, які нададуть вам професійну консультацію і бездоганний сервіс за демократичною ціною.

Найменування послуги

Вартість

 

Герметизація фісур 300,00 грн

Показання і протипоказання до процедури

Основним показанням до герметизації фісур у людей будь-якого віку є глибокі фісури, які важко очистити зубною щіткою. Варто враховувати, що, якщо фісури вже мають каріозна поразка, то герметизація їх заборонена, і усувати карієс необхідно буде зовсім іншими процедурами. Герметизація фісур в дитячій стоматології — це технологія не лікування, а профілактики проблем із зубами.
герметизація фісур у дітей

У емалі дитини міститься трохи фтору і кальцію — навіть якщо зуб цілком прорізався, її не перестають насичувати різні мінеральні речовини. Таким чином, в дошкільному віці можна сказати про незавершеною мінералізації з’явилися зубів. В цей час їх емаль високочутлива до хвороботворних мікроорганізмів. З цієї причини ніж раніше будуть герметизовані фісури, тим краще — навіть якщо вони неглибокі, в них так само може з’явитися карієс, і в такому випадку лікування необхідно буде виконувати вже іншим способом. Крім цього, фахівці радять проводити герметизацію фісур на молодих зубки, тому що вони досить легкоуязвімие до каріозної поразки.
Основні протипоказання до виконання даної процедури:

 • фісури протягом 4-х років стійкі до прояву карієсу;
 • на апроксіміальних поверхнях зубів з цільними фісурами є карієс;
 • фісури нормально повідомлені між собою і мають великої интактной структурою.

У чому ж полягають головні переваги даного методу? По-перше, ймовірність утворення карієсу зводиться до нуля в перший рік після проведення процедури. Крім того, інтенсивність протікання карієсу знижується в шість-сім разів.

Профілактика карієсу має найважливіше значення, особливо для маленьких дітей, оскільки від цього безпосередньо залежить здоров’я зубів в подальшому житті. Герметизація заглиблень, іменованих фісурами — це техніка, яка забезпечує захист на довгий час.