Час роботи: пн - сб с 9:00-21:00, нд - за попереднім записом

Ортодонтія

Запис до лікаря
Wait, please...

Ортодонтія — це розділ стоматології, який займається виправленням аномалій прикусу, а також неправильним положенням окремо стоячих зубів. Фахівці нашої клініки допоможуть вирівняти зубний ряд (без чого уявити гарну посмішку просто неможливо), а також змінити профіль в кращу сторону, тим самим створюючи гармонійно правильний обрис обличчя.

Чому важливо вирівняти зубний ряд?

По-перше, неправильне положення зубів сприяє підвищеному ризику виникнення карієсу, тому що в такому випадку очищати міжзубні проміжки набагато складніше, ніж з рівним зубним рядом. В подальшому це призведе не тільки до виникнення запальних захворювань ясен, а й до патологічного стирання зубів, що тягне за собою захворювання скронево-нижньощелепного суглобу. Поширені симптоми такі: клацання суглоба при відкриванні рота, біль в суглобі при пережовуванні їжі, раптові головні болі та інше.

По-друге, неправильний прикус веде до підвищеного навантаженні на зуби під час жування. Це призводить до негативних наслідків, таких як деформація кісткової тканини, внаслідок чого зростає ризик виникнення парандонтозу / парадонтиту. Це важливо не тільки з естетичної точки зору, але і з метою збереження зубів і кісткової тканини. Простіше кажучи, якщо вчасно не зайнятися виправленням прикусу, то без протезування і видалення, на жаль, не обійтися.

По-третє: покращуючи естетику своєї посмішки, ви отримуєте ще і поліпшення пропорцій обличчя, відтворення гармонійного профілю. У підсумку, подивившись у дзеркало, ви побачите перед собою привабливу людини, яка без сумнівів доб’ється успіху, частково завдяки гарній посмішці на обличчі!

Як виправити прикус?

Для цього пацієнту пропонуються знімні і незнімні апарати.

Знімні — це найчастіше пластини або апарати, які виготовляють індивідуально, з огляду на проблему прикусу пацієнта. Зазвичай пластини пропонують дітям, оскільки у віці до 12 років (коли зубний ряд тільки формується) прикус легко виправити.

Незнімні апарати — брекети (вікових обмежень немає). Вони бувають внутрішні (лінгвальні) і зовнішні (вестибулярні).

Вибір брекет-системи — це питання суто індивідуальне і, всупереч стереотипам, залежить не тільки від фінансової спроможності пацієнта, але і від прямих показань. Визначити найбільш кращий варіант брекет-системи допоможе кваліфікований лікар-ортодонт.

Які бувають брекети?

Сьогодні вибір брекет-систем радує своєю різноманітністю.

Ми можемо запропонувати брекети:

  • Металеві (вважаються найменш естетичним варіантом, але і найбільш ефективним, так як найшвидше виправляють неправильний прикус);
  • Керамічні (майже непомітні на зубах, але вимагають більш тривалого носіння);
  • Сапфірові (непомітні на зубах, але найкрихкіші; в особливо складних випадках викривлення зубного ряду пацієнтам не радять).

Скільки треба носити брекети?

Період носіння брекет-системи визначається лікарем-ортодонтом індивідуально. У середньому термін носіння триває від 6 місяців до 2 років. Безумовно, не варто боятися терміну носіння брекетів, адже найголовніше — це та мета, до якої ви прагнете, а саме: красива сліпуча посмішка без патології прикусу. Нехай це буде Ваша особиста перемога над природою. І ще одна сходинка вгору на шляху до досконалості!

Виправити прикус можна також за допомогою знімних прозорих (майже невидимих) кап. Ця американська технологія називається INVISALIGN (Інвізілайн) і дозволяє вирівняти патологію зубного ряду непомітно для оточуючих. Це особливо підкуповує дорослих, які соромляться носити брекети і тих, кому робота візуально не дозволяє носити брекет-системи. Наприклад, ведучі, артисти, педагоги.

Як працюють прозорі пластикові капи (елайнери)

Для початку за допомогою спеціального сканера робляться цифрові знімки щелепи пацієнта. На основі знімків виготовляється віртуальна тривимірна модель зубів. За цією моделлю на основі рекомендацій лікаря-ортодонта складається план виправлення прикусу. А саме: виготовляється серія кап, які як рукавички покривають повністю всі зуби. Кожна з кап носиться по черзі протягом певного часу, крок за кроком переміщаючи в потрібне положення зуби. Цікаво, що ще до лікування пацієнт може за допомогою комп`ютерної програми подивитися, як будуть поступово рухатися його зуби в процесі виправлення патології прикусу.

Переваги кап-елайнеров очевидні:

  • Вони непомітні на зубах;
  • Не впливають на мову і смакові відчуття;
  • Незважаючи на те, що носити їх треба 23 години на добу, капи можна і потрібно знімати під час їжі і чищення зубів, що, на відміну від брекетів, дозволяє краще дотримуватися гігієни порожнини рота;
  • Не вимагають частих відвідин лікаря-ортодонта (раз в півтора-два місяці).

Важливо знати!

  • Перед початком ортодонтичного лікування необхідно перевірити загальний стан зубів і тканин пародонта. Провести професійну гігієну і повну санацію порожнини рота;
  • Після носіння брекет-системи пацієнт проходить ще ретенційний період-закріплення результату.
  • Ортодонтичні проблеми спостерігаються у 90% пацієнтів, однак, на жаль, не всі здатні відповідально поставитися до питання патології прикусу. Тоді як це одна з найбільш фундаментальних проблем стоматологічного лікування, оскільки ортодонтичні патології ведуть за собою ряд захворювань зубів, кісткової тканини і СНЩС. Доцільніше їх попередити, ніж згодом лікувати. І це без сумнівів збереже ваш гаманець в майбутньому!

Для тих, хто сумнівається і боїться, відзначимо, що сучасна ортодонтія зараз доступна, естетична і навіть в моді;). Так як гарна посмішка ще ніколи не виходила з тренда, то сьогодні всі повально прагнуть вирівняти зуби. Так що будьте модними — посміхайтеся впевнено!