Час роботи: пн - сб с 9:00-21:00, нд - за попереднім записом

Шинування зубів

Запис до лікаря
Wait, please...

Пародонтит середнього та тяжкого ступеня є одним з передумов виникнення рухливості зубів. У більшості випадків, розхитування постійних зубів починається з атрофії кісткової тканини в кількості, що перевищує 25% від довжини зубного кореня. Візуально пародонтит можна визначити по оголення шийок передніх зубів. Руйнування кісткової тканини буде поступово прогресувати, набуваючи неконтрольованого характеру. Під впливом жувального навантаження, зуби починають нахилятися або розходитися по формі віяла. Для попередження такого неприємного стану необхідно вдаватися до шинування щелепи.

Шинирование зубів в Києві

Так, що таке шинирование і де його роблять? Така процедура є один із способів лікування пародонтиту , пародонтозу, збереження зубного ряду в період травм. Якщо зуби погано сидять в яснах, то вживаються заходи щодо їх знерухомлення.

Основна мета процедури — зміцнення зубного ряду способом накладення шини. Цю процедуру & nbsp; необхідно здійснювати виключно досвідчений пародонтолог в стоматологічній клініці. Шинування дозволяє зберегти жувальну активність, створити естетично привабливий вигляд зубів. У більшості випадків накладення шини піддаються фронтальні зуби на верхній і нижній щелепі, тобто ті, які видно при усмішці.

Види шинування, їх переваги та особливості

Розрізняють тимчасове і постійне шинування зубів. Тимчасові шини використовуються в період від кількох тижнів до 3-5 місяців. Найчастіше даний вид використовують в комплексі з хірургічними маніпуляціями або при лікуванні пародонтиту. Постійні шини знайшли свою ефективність в разі іммобілізації зубів на постійній основі.
Виділяють такі типи шин, що накладаються на зуби

 • Знімні (протези);
 • Незнімні (стрічки, дроту, нитки, композитні речовини).

В залежності від виду використовують такі матеріали і конструкції

 • Скловолоконна нитка;
 • Арамідне волокно;
 • Мідний дріт;
 • Коронки;
 • Протези.

Шинування зубів скловолокном уможливлює відновлення передніх зубів нижньої щелепи. Процедура передбачає випилювання на внутрішній поверхні зуба горизонтальної канавки довжиною в 2 см. Область заливається композитом з подальшим приміщенням стекловолоконной нитки. Після цього здійснюється полімеризація.

При відновленні передніх зубів верхньої щелепи здійснюється за таким же принципом. Єдина відмінність — установка шини здійснюється з зовнішньої сторони. При роботі з жувальними зубами здійснюється випилювання канавки на природних коронках

Переваги застосування скловолокна:

 • Відсутність дискомфорту порожнини рота;
 • Немає необхідності у видаленні пульпи;
 • Гальмування процесів розкладання кісткової тканини;
 • Відсутність травми зубів і ясен при процедурі.

Арамідне волокно застосовують при вантовому способі відновлення зубів. Стоматологічні роботи здійснюються за тим же принципом, коли випилюється канавка, поміщається волокна і проводиться запечатування області.

Переваги шинирования арамідних волокном

 • Альтернатива протезування;
 • Сумісність з емаллю;
 • Використання надійного матеріалу.

При великій кількості рухливих зубів використовують коронки. Застосовується пломбування зубних каналів з подальшим їх обточування і установкою коронок. Даний спосіб відрізняється ефективністю і тривалим терміном служби.

Бюгельний спосіб відновлення зубів використовують при відсутності одного зуба або декількох. Протез являє собою металеву конструкцію з кламерами, які надійно фіксують і охоплюють кожен зуб. Бюгель може мати штучні зуби, які замінять натуральні. Зуби будуть поступово зміцнюватися і відновлюватися.

Переваги застосування Бюгель

 • Можливість заміни зубів;
 • Збереження емалі від обточування;
 • Експлуатація на період більше 7 років.

При шинуванні може бути використаний адгезивний мостовидний протез. Це спеціальна стрічка, яка фіксується на сусідні опорні зуби. З її допомогою можна встановити штучний імплантат.
Бімаксіллярние шини застосовують в разі консервативного лікування перелому щелепи. Їх використовують протягом 30 діб. Шина повинна стосуватися кожного зуба і не травмувати край ясен. Її кінці повинні огинати останні зуби в зубному ряду. Бімаксіллярние шини виділяються ефективністю і надійністю.

Показання до шинування зубів

Багато пацієнтів, після відвідування пародонту, сумніваються робити чи шинирование зубів. Насправді така процедура не просто рекомендація лікаря. Якщо зуби болять і хитаються, варто скористатися однією з ефективних можливостей відновлення жувальної функції зубів і попередження їх повної втрати.
Існує ряд певних показань до шинування:

 • при переломі щелепних кісток;
 • при пародонтиті середньої і важкої форми;
 • при пародонтозі;
 • при травмах, в результаті яких з’явилася рухливість.

Вартість шинування зубів в стоматології MyDent

Багатьох пацієнтів цікавить питання, скільки коштує шинирование. Вартість такої процедури залежить від кількості зубів, на які буде впливати лікар, наявність супутніх захворювань і використовувані матеріали. Так, найдорожчими вважають бюгельні протези, оскільки вони дають найбільшу ефективність. Вкладення в скловолоконні накладення шини дадуть тимчасовий результат. Терміни служби складають близько 3-х років. Коронки вважаються «золотою серединою», ось тільки не завжди існує можливість і потреба в обтачивании зубів.

Залишилися питання, хочете дізнатися скільки коштує шинирование саме для вас або записатися на консультацію залиште заявку через форму нижче і ми обов’язково відповімо на всі ваші запитання.

Як необхідно готується до процедури

Так, як же роблять шинування в стоматології? І чи потрібно бути готовим до хворобливих відчуттів?

У більшості процедур використовується метод виточування невеликого поглиблення для приміщення фіксуючого волокна з подальшим зміцненням. Але, при роботі з рухомими зубами методом застосування коронок, здійснюється їх попередня депульпація (пломбування кореневих каналів). Після цього одягаються спаяні один з одним коронки. Бюгельні протези готуються заздалегідь. Вони можуть вміщати в себе також відсутні зуби. Створюється штучний протез з тонкої додатковою дугою для максимальної фіксації. Процедуру можна назвати абсолютно безболісною. Але, в руках досвідченого фахівця можна сподіватися на акуратність роботи і швидкість її виконання.

Як доглядати за зубами після шинування

Зуби після шинування вимагають особливого догляду, пацієнт повинен з особливою увагою дотримуватися всіх гігієнічні заходи. Так само пацієнту необхідно спеціальне харчування після шинування щелепи, яке призначає лікар. Для цих цілей можна придбати йоржики, стоматологічні щітки, іррігатори. Зняття тимчасових шин буде здійснюватися виключно за призначенням лікаря. Стоматолог порекомендує проводити регулярні профілактичні заходи, відвідувати спеціаліста не менше 1-2 разів на півроку.