Час роботи: пн - сб с 9:00-21:00, нд - за попереднім записом

дентальна імплантація

Що таке дентальная імплантація?

Дентальная імплантація — це заміна відсутнього «рідного» зуба за допомогою протезування, коли з тих чи інших причин зберегти свій зуб не представляється можливим.

На сьогодні дентальная імплантація — це один з найпопулярніших методів протезування, який, незважаючи на досить високу вартість, стає все більш затребуваним. Це пояснюється просто: у порівнянні з класичними знімними зубними протезами, які доставляють пацієнтові безліч незручностей, сучасні імплантати повністю їх позбавлені. Вони відрізняються природним, естетичним зовнішнім виглядом, відмінною функціональністю, довговічністю і доведеною надійністю.

Що вдає із себе дентальная імплантація і дентальні імплантати?

Дентальная імплантація — це хірургічна методика, при якій в щелепних кісток імплантуються спеціальні конструкції, завдання яких — замінити відсутні коріння зубів і стати надійною основою для майбутніх зубних протезів.

Якщо говорити простіше, то дентальний імплантат — це свого роду гвинт діаметром близько 3-5 мм, виготовлений зі спеціальних медичних сплавів на основі титану чи цирконію. Цей гвинт, тобто штучний корінь зуба, хірургічним шляхом встановлюється в щелепної кістки, і на нього згодом надягають так званий абатмент — зовнішню, видиму частину імплантату, на який в останню чергу надівається коронка.

Показання та протипоказання до дентальної імплантації

До абсолютних показань для дентальної імплантації відносяться:

 • відсутність одного або декількох зубів при збережених сусідніх зубах;
 • повна відсутність зубів на нижній або верхній щелепі;
 • певні дефекти зубів або зубного ряду;
 • труднощі у використанні знімних зубних протезів;

Однак при всій привабливості дентальної імплантації, у цієї процедури, як і у будь-який інший хірургічної операції, можуть бути певні протипоказання:

 • онкозахворювання;
 • захворювання кровоносної і серцево-судинної системи;
 • захворювання центральної нервової системи;
 • цукровий діабет;
 • деякі види захворювань пародонту;
 • гострі інфекційні захворювання;
 • патологічні стани або освіти в порожнині рота;
 • вагітність;
 • дитячий вік (до 18 років).

Саме на увазі наявність деяких протипоказань до цієї процедури перед прийняттям остаточного рішення про її проведення пацієнт повинен пройти всебічне медичне обстеження, яке виключить можливі ризики і значно підвищить шанси на успішне проведення операції. Необхідно скоригувати їхні капітали, які є відносними протипоказаннями для дентальної імплантації, і провести повну санацію порожнини рота, а також при необхідності провести кістково-відновну терапію.

Як проводиться дентальная імплантація?

Насамперед проводиться ретельна і всебічна діагностика стану пацієнта, визначаються протипоказання при їх наявності, складається індивідуальний план лікування.
Проводиться комп’ютерна томограма, після чого виготовляється діагностична модель протезної окнструкціі.
Далі проводиться безпосередня установка імплантатів. Вона може бути традиційної хірургічної, або більш щадить — трансгінгівальний, при якій імплантат встановлюється черга невеликий прокол в яснах. Дентальная імплантація може проводиться як в два етапи (двоетапна методика), так і всього в один (одноетапна імплантація).
Важливим етапом є загоєння, під час якого імплантат повинен «прижитися» і почати зрощуватися з кістковою тканиною. Це етап досить тривалий — він триває від 3 до 6 місяців.
Після загоєння в гвинт-стрижень вставляють абатмент — опору, на якій буде закріплена коронка.
Останній етап — протезіврованіе, при якому на абатмент встановлюються коронки — штучні зуби, які максимально схожі на справжні.