Час роботи: пн - сб с 9:00-21:00, нд - за попереднім записом

видалення зубів

Ускладнення після видалення зуба

Видалення зуба — важлива і не завжди проста процедура. Стоматологи завжди в останню чергу схиляються до видалення зуба. Непроста процедура вимагає уважності від лікаря, адже нерідкі випадки ускладнення. Сучасні методики дозволяють звести неприємності до мінімуму. Тим не менш, важливо бути обізнаним про видах ускладнень і їх характеристиками.

Альвеолит і причини його виникнення

Найпоширеніше ускладнення. Виникає при видаленні корінних зубів і навіть молочних зубів. Він знаменується як запальний процес лунки зуба. Виникає через не повністю сформованого згустку крові. Крім того, що сама рана довше заживає, можуть розвиватися запальні процеси. Ризики розвитку альвеоліту збільшуються в тому випадку, якщо пацієнт має хронічні захворювання, знижений імунітет або просто знаходиться на стадії розвитку хвороби.

Розвиток альвеолита характеризується такими симптомами:

  • Відчутна біль;
  • Набряк ясна;
  • Погіршення загального самопочуття;
  • Висока температура.

Лікування альвеоліту полягає в необхідності зняття запального процесу. Стоматолог зможе оцінити ситуацію і призначить відповідні медикаменти. У більш легкому випадку це будуть протизапальні засоби. При розвитку сильного набряку використовується антибіотикотерапія.

Луночкового кровотеча: причини, симптоми, лікування

Ускладнення може виникнути відразу після проведення екстракції зуба. У деяких випадках кровотеча може початися через кілька днів. Луночкового кровотеча виникає з наступних причин:

  • Розширення судин унаслідок сильного стресу;
  • Порушення згустку крові механічним способом;
  • Наявність травми;
  • Хронічні захворювання пацієнта.

Лікування може бути різним. У деяких випадках лікар може просто накласти шов. Іноді допомагає прикладання холоду і здавлювання ранки тампоном. Також зупинити кров можна при прийнятті кровоспинних препаратів.

Парестезія, порушення прикусу та ймовірні травми

Дані ускладнення виникають рідше. Проте важливо про них знати. Причиною парестезії є пошкодження нервів в момент видалення. Так, при екстракції зуба мудрості сусідні моляри розташовуються дуже близько. Маніпуляції лікаря можуть зачепити нервові закінчення. У цьому випадку пацієнт буде відчувати німоту мови або ясна. Лікування парестезії полягає в прийомі комплексу вітамінів.

Буває так, що у пацієнта порушується прикус. Раніше щільно стоять зуби можуть почати нахилятися за рахунок відсутності одного. Лікар може зафіксувати їх брекет-системою. Але, краще використовувати зубний протез.

Складне видалення загрожує появою травми щелепи. Це може виникнути через необережність лікаря або внаслідок анатомічних особливостей людини. Якщо зуби розташовані сильно близькому, моляри в занедбаному стані, недостатність огляду зуба. Болі в області травми, запальні процеси і підвищення температури стають сигналом про отриману травму. Для вирішення проблеми потрібно звернеться до стоматолога для консультації і отримання відповідного лікування.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *